Wapshot Kayıtları

Cheever'ın New England'da geçen ilkgençliğinden esinlenen Wapshot Kayıtları, küçük bir balıkçı kasabası olan St. Botolphs'ta yaşayan Wapshot ailesine odaklanır.

Responsive image
YAZAR
John Cheever
DOSYA BOYUTU
4,83 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786051850344

Wapshot Kayıtları harika bir kitap. Bu kitabın yazarı John Cheever. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve John Cheever'den Wapshot Kayıtları kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


"John Cheever büyülü bir realist. Göz kamaştıran öyküleri ve eşsiz romanlarındaki üslup, savaş sonrasıAmerikan edebiyatının diğer tüm önemli yazarlarında olduğu gibi zengin ve özgün."-Philip Roth-Cheever'ın New England'da geçen ilkgençliğinden esinlenen Wapshot Kayıtları, küçük bir balıkçı kasabası olan St. Botolphs'ta yaşayan Wapshot ailesine odaklanır. Kendini ailenin reisi vedenizlerin hâkimi olarak gören muhterem kaptan LeanderWapshot, kararlı ve ödünvermez eşi Sarah, hovarda büyük oğlu Moses, maceracı küçük kardeş Coverly ve gözüpek, eksantrik halaları Honora... İnsan ruhundaki ikiliğe, karakterlerin topluma sunduğu personalar ile içten içe çürümüşlükleri arasındaki uyumsuzluğa odaklanan Cheever dünyasında, kaybolan bir geçmişe duyulan özlem ince ve dinmeyen bir sızı gibidir. Wapshot ailesinin fertleri bu hem komik hem trajik öyküleriyle hayatla mücadele etmeye ve kimi zaman yenilseler dahi, yaşama olan tutkularını asla yitirmemeye ant içmiş gibidirler. 'Amerikan banliyölerinin Çehov'u' olarak anılan Cheever, ilk romanı Wapshot Kayıtları'nın yayınlandığı 1957'de çoktan, harika öykülerin yazarı olarak nam salmıştı. Kitap, 1958 yılında Ulusal Kitap Ödülü'nü kazandığındaysa usta bir romancı olduğu da kanıtlanmış oldu. 1979 yılında Pulitzer ve Ulusal Kitap Eleştirmenleri Birliği ödüllerine layık görülen Cheever, 20. yüzyılın en önemli öykücülerinden biri olarak kabul ediliyor. "Pek çok kişi banliyö üzerine yazdı, fakat sadeceCheever ondan bir arketip yarattı."-John Updike-(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 410Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Everest Yayınları 


12.60 €. PHILIP ROTH Cheever'ın New England'da geçen ilkgençliğinden esinlenen Wapshot Kayıtları, küçük bir balıkçı kasabası olan St. Botolphs'ta yaşayan Wapshot ailesine odaklanır.