Suç ve Ceza

Biz de herkesin herkesleştiği şu günlerde, yaygın olarak Dostoyevski'nin en önemli romanı görülen Suç ve Ceza gibi taşırken bile zorlanacağınız bu romanı elinize almanıza değecek nedenleri derledik.

Responsive image
YAZAR
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
DOSYA BOYUTU
3,84 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786053756002

Suç ve Ceza harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'den Suç ve Ceza kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


"Dostoyevski'nin yarattığı suçlulara, çılgınlara… bambaşka bir gözle bakarız. Bu kötü insanları sevdiğimizi, içimizde onlara yakın bir şeyler bulunduğunu anlamak, tekinsiz ve tuhaf bir etki bırakır."--Hermann Hesse-"Benim bir şeyi öğrenmem, hem de ivedilikle öğrenmem gerekiyordu. Herkes gibi ben de bir bit miyim, yoksa bir insan mıyım?" Dostoyevski'nin karanlık kahramanı Raskolnikov'un sorduğu bu sorudan doğan Suç ve Ceza,insan ruhunun, hem köşe bucağında örümcekler gezinen dar bir odaya, hem de göz alabildiğine uzanan bir Sibirya ovasına dönüşebileceğini gösteriyor.Dostoyevski'nin dünyasına girmek için ideal bir başlangıç noktası olan, Rusça aslından çevirisiyle sunduğumuz Suç ve Ceza'nın ortaya attığı bilmece bugün de bize eşlik etmekte: Kimdir her sabah bıkkınlıkla yatağından kalkan, gün boyu ateşler ve sanrılar içinde sokakları adımlayan ve akşamları tekrar bıkkınlıkla yatağına dönen?(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 744Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: İthaki Yayınları 


Suç ve ceza romanını okumayanlar için kısaca bir özeti vermek iyi olur dedik. Suç ve Ceza, Dostoyevski'nin romanlarından biridir. Orijinal ismi Prestupleniye i Nakazaniye dir.