Tılsım

Erbaini idrisiye 2. Ismi şerif. Yapılan vefk den sonra saldırma. Avuc icine yazılan tılsım hakkında. çok faydalı vefk. 6 köşeli yıldız ve sırları. Vefk ve tılsım yazmak istiyorum ben.

Responsive image
YAZAR
Roberto Bolano
DOSYA BOYUTU
4,52 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9786053431947

Bir Tılsım kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Tılsım kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Roberto Bolano tarafından yazılmıştır.


Tılsım bir güç gösterisi. Bu yarı sanrı yarı gerçek anlatıda, melankoli ile Latin Amerika'nın kanlı yakın tarihi, bir kadının, Meksika şiirinin anasının sesinde hayat buluyor. On iki gün boyunca üniversitenin dördüncü katındaki kadınlar tuvaletinde kapalı kalan bir kadının aklından neler geçer? Doğrusal zamandan kurtulur ve geçmiş, gelecek ve şimdinin birbirine girdiği kâbusta hayatını, kayıp dişini, genç şairleri, yitik ressamları, "Meksiko'nun ruhunun karanlık gecesini", olmuş olanları ve bin yıl sonra olacakları hatırlar. 2 Ekim 1968'de Tlatelolco Meydanı'nda ordunun halka ateş açmasının ve yüzlerce kişinin ölümüyle son bulacak bir dizi hükümet karşıtı gösterinin kıvılcımını üniversiteden şehre yayılan öğrenci hareketleri çakmıştı. Meksika Ordusu, halkın da katılımıyla büyüyen protestoları durdurmak için üniversiteyi işgal ettiğinde Felsefe ve Edebiyat Fakültesi'nin tuvaletinde olan ve yaşadığı dehşetle oradan çıkamayan Auxilio'nun, gözlerini yerdeki fayanslara ve fayanslar üzerinde oynaşan ay ışığına dikerek hummalı bir şekilde anlattığı hikâyeye kulak verin. "Roberto Bolaño 2666 adlı başyapıtıyla romanın sınırlarını yeniden tanımlamıştı; sanrılarla dolu Tılsım'la ise edebiyatın ne olabileceğini yeniden tahayyül ediyor." -New Statesman-"Bolaño'nun eserleri Marquez ile Burroughs'un, Borges ile Mailer'ın kesiştiği noktaya denk düşüyor ve ortaya azgın bir şamata çıkıyor."-Guardian-"Çağının en etkili ve hayranlık uyandıran Latin Amerikalı yazarı."-Susan Sontag-(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 176Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Pegasus 


Tılsım karşılığında dilimizde sihir, büyü, efsun kelimeleri kullanılmaktadır. Define vb. gizli şeyleri bulmak, kapalı yerleri açmak için ehlinin bildiği sözlere veya vasıtalara da tılsım denir.