Daisy Miller

But his aunt had a headache—his aunt had almost always a headache—and now she was shut up in her room, smelling camphor, so that he. Daisy Miller. 7. was at liberty to wander about.

Responsive image
YAZAR
Henry James
DOSYA BOYUTU
6,12 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9789750516368

PDF formatında Daisy Miller. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Daisy Miller kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Gülümser Ağırer çevirisi,Henry James'in önsözü,Carol Onmann'ın sonsözleriyle.Yazar ve dönem kronolojisiyle.Romanlarında toplumun dayatmalarını tanımayan ve sırrı çözülemeyen Amerikalı kadın figürünü yakından inceleyen Henry James, bu konuyu ilk defa 1878 tarihli Daisy Miller'da eşsiz bir incelikle resmetmiştir.Ailesiyle birlikte Avrupa'da seyahat eden Daisy Miller, etrafındakileri hayrete düşürmektedir. Frederick Winterbourne onu çözmekte herkesten çok zorlanır: Bu genç kız görgüden habersiz midir, yoksa bilerek mi bu kuralları altüst etmektedir? Cenevre Gölü'nden Roma'nın sokaklarına uzanan hikâye, bir gece yarısı Kolezyum'da doruğa ulaşır: İtalyan bir gençle yakınlık kuran Daisy, kendisini ödemekten kaçtığı bedellerce kıstırılmış bulacaktır. James'in edebiyat çevrelerinde adını duyurmasını sağlayan bu kısa romanı, genç kızlara kötü örnek olduğu gerekçesiyle çok da eleştirilmiştir."Öyle ince bir zekâya sahipti ki, onu hiçbir fikrin bozması mümkün değildi. James romanlarını yazarken, kendi görüşünü kaleme alan değme Fransız eleştirmene benzer; bir başka parazit fikrin esamisi bile okunmaz."-T.S. ELIOT-(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 152Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: İletişim Yayıncılık 


Daisy Miller is a novella by Henry James that first appeared in Cornhill Magazine in June-July 1878, and in book form the following year.