Bir Leyla ile Mecnun Hikayesi

LEYLA İLE MECNUN HALK HİKAYESİ. Asil, faziletli ve zengin bir Arap emiri, itibarını ve mirasını bıracak bir erkek evlat sahibi olmak için türbelere adaklar adar, sürekli Allah'a yalvarır.

Responsive image
YAZAR
Benjamin Ae
DOSYA BOYUTU
3,24 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9786055045340

PDF formatında Bir Leyla ile Mecnun Hikayesi. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Bir Leyla ile Mecnun Hikayesi kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Mecnun çekingen bir tavırla elini kaldırdı. Hocanın kendisini dinlemek için durduğunu anlayınca: "Ama hocam, kadınlara bakma arzusunu da içimize koyan Allah, ama bunu günah sayan da Allah, ben bunu anlayamıyorum," dedi. Bütün çocuklar donmuş gibiydi, sanki en ufak bir hareket camiinin duvarlarını üstlerine yıkacak gibi tutulmuşlardı. Nefes alışlarını bile durdurmuşlar gibiydi. Önce soruyu soran Mecnun'a kocaman açılmış gözlerle baktılar, hepsinin kaşları hayretten yukarı kalkmıştı. Sonra yavaşça başlarını döndürerek aynı bakışları hocaya çevirdiler. Hepsi hocanın vereceği cevabı bekliyorlardı.Mecnun eğilmiş ayakkabılarını giyiyordu: "Bakarız," dedi. Bu "bakarız" kelimesinde bir erkeğin bir kadını elde etmesinden sonra duyduğu özgüvenin kibiri gizliydi. Aynı zamanda bu eve bir çocuk olarak girmiş Mecnun'un erkekliğini kuşanmış olarak dışarı çıkarkenki acemiliği vardı. Kaşları çatılmış, sanki kızmış gibiydi Leyla'ya, arkasını döndü ve kendi evinin kapısına doğru yürüdü. Türkiye Edebiyatının son on yılda yayınlanan en iyi aşk romanı. Film hazırlığı da yapılan modern bir Leyla ve Mecnun hikayesi. Türkiye Edebiyatının radikal kalemi Benjamin AE yazdı.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 96Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: Tilki Kitap 


Önce soruyu soran Mecnun'a kocaman açılmış gözlerle baktılar, hepsinin kaşları hayretten yukarı kalkmıştı. Film hazırlığı da yapılan modern bir Leyla ve Mecnun hikayesi.