Bir İçim Su

...Su mp3 indir cepten müzik dinle - şarkı sözleri oku, Gözlerin Bir İçim Su bedava ücretsiz müzik indir, telefondan cepten şarkı : Emel'in Dünyası (1975). Şarkı. : Gözlerin Bir İçim Su. Hit. : 212 indirme.

Responsive image
YAZAR
Refik Halid Karay
DOSYA BOYUTU
3,58 MB
YAYIN TARIHI
2010
DIL
Türkçe
ISBN
9789751030566

Bir Bir İçim Su kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Bir İçim Su kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Refik Halid Karay tarafından yazılmıştır.


"Onun bulunduğu her yer aydınlık, süründüğü her şey cilalı, baktığı her taraf temiz, geçtiği her yol bahçe oluyordu; bana öyle geliyordu. Niçin konuşuşunda o güne kadar başkasında duymadığım bir şive seziyor ve neden yürüyüşünde ömrümde görmediğim bir süzülüş buluyordum?… Çirkin veya iğrenç hiçbir şeyi yok. Zahir, bundan dolayı olacak ki onu öpmek, kucaklamak, sarılıp taşımak veya ezip hırpalamak, hülasa hiçbiri kâfi gelmeyecekti. Yemek arzusu veriyordu. Hayır hayır, zarif bir kadeh içindeki berrak, ışıklı bir mukattar su gibi bir hamlede içmek yutmak istiyorum. O bir içim su idi."Refik Halid Karay, sürgün yıllarında kaleme aldığı kırk altı kısa hikâyeden oluşan Bir İçim Su'da aşkı, mekânı ve zamanı harmanlıyor, kuvvetli betimlemeleri ve duru Türkçesiyle okuyucunun zihninde adeta yağlıboya bir tablo oluşturuyor.Sayfa Sayısı: 192Baskı Yılı: 2010Dili: TürkçeYayınevi: İnkılap Kitabevi 


...bir avuç saçma, bu bizim hayatımız, bir içim su, çete, deli, dişi örümcek, dört yapraklı yonca, ekmek elden su gölden, iki cisimli kadın, ikibin yılın sevgilisi, İstanbul'un bir yüzü, karlı dagdaki ateş'tir.